تسیــــــــــــم

با 09124269310 تماس بگیرید

بررسی برنامه بازی‌های کاندیداهای سقوط؛ رویای نجات


در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )

وبسایت رسمی برنامه نود – رقابت برای ماندگاری مثل رقابت برای نایب قهرمانی در حساس‌ترین شرایط ممکن قرار دارد. شش تیم با شانس‌های کم و زیاد برای حضور در لیگ هجدهم تلاش می‌کنند و در سه هفته باقی مانده دوئل‌های رو در رو هم خواهند داشت.

به گزارش وبسایت نود، فقط 3 هفته از لیگ هفدهم باقی مانده و بعد از قطعی شدن سقوط سیاه‌جامگان به لیگ یک حالا همه منتظر مشخص شدن تیم دوم سقوط کننده هستند. با توجه به شرایط جدول و نزدیکی شدید امتیاز تیم‌های پایین‌جدولی احتمالا تا روز پایانی رقابت برای ماندگاری وجود خواهد داشت. هنوز روی کاعذ، شش تیم نفت تهران، استقلال خوزستان، سپیدرود، پدیده، سپاهان و تراکتورسازی در منطقه خطر قرار دارند و باید برای قطعی شدن ماندگاری‌شان تلاش کنند. نگاهی به وضعیت این تیم‌ها داریم تا شانس ماندگاری هر کدام را بررسی کنیم.

نفت تهران

نفت 24 امتیازی این هفته با پدیده رقیب مستقیم‌اش در راه ماندگاری بازی دارد. بازی خانگی می‌تواند شانس بزرگ نفت برای بالا کشیدن خودش حداقل تا بالاتر از پدیده 26 امتیازی باشد. هفته بعد نفت به بوشهر می‌رود و با پارس جمی روبه‌رو می‌شود که چندان انگیزه‌ای برای روزهای پایانی فصل ندارد. سخت‌ترین بازی نفت روز پایانی لیگ هفدهم است که آن‌ها در خانه باید با ذوب‌آهنی بازی کنند که احتمالا آن روز برای به دست آوردن نایب قهرمانی محکوم به برد است.

استقلال خوزستان

اهوازی‌های 26 امتیازی این هفته در تهران با پیکان بازی خواهند داشت که با شکست هفته قبل از گردونه رقابت نایب قهرمانی تقریبا کنار گذاشته شده. البته با توجه به شانس هرچند اندک پیکان برای به دست آوردن سهمیه آسیا، این بازی برای استقلال بسیار سخت خواهد بود. هفته بعد آبی‌ها در اهواز با سپاهان دیدار خواهند داشت که خود از ماندگاری‌اش در لیگ برتر مطمئن نیست. در آخرین روز بازی‌ها هم استقلال در آبادان با نفت بازی خواهد کرد که شاید آسان‌ترین بازی این تیم باشد و امتیازهایش کمک‌بخش آبی‌پوشان. البته اگر تا آن روز تکلیف سقوط و ماندگاری مشخص نشده باشد.

سپیدرود رشت

رشتی‌ها هم 26 امتیاز دارند و این هفته در خانه باید برابر تراکتورسازی قرار بگیرند. تراکتور با وجود قطعی نبودن ماندگاری‌اش از شانس‌های اصلی سقوط نیست و با توجه به حضور در آسیا ممکن است بازی چندان سختی برای سپیدرود نباشد. با توجه به این که بازی خانگی سرخپوشان رشت است و آن‌ها نیاز مبرم به این 3 امتیاز دارند. سپیدرود هفته آینده هم بازی خانگی خواهد داشت. این بار برابر فولاد. فولاد هم در میانه‌های جدول حضور دارد و انگیزه‌های متفاوتی برای این بازی نخواهد داشت. رشتی‌ها در هفته آخر هم در تهران مهمان پرسپولیس هستند که با قهرمانی و حضورش در آسیا بعید است چندان تمایلی به اجرای بازی سنگین و سفت و سختی داشته باشد.

پدیده

پدیده هم با کسر امتیاز، 26امتیازی شده اما تفاضل گل مناسب‌تری نسبت به دیگر تیم‌های هم‌امتیاز با خود دارد. آن‌ها این هفته در تهران با نفت بازی خواهند داشت؛ هفته آینده در خانه با سیاه‌جامگان سقوط کرده؛ و در روز آخر در تبریز برابر گسترش فولاد قرار می‌گیرند. شاید سخت‌ترین بازی پدیده همین هفته برابر نفت باشد که خود شدیدا خطر سقوط را حس می‌کند.

سپاهان

طلایی‌پوشان 28 امتیازی هستند با این وجود اما ماندگاری‌شان قطعی نیست. سپاهان این هفته در اصفهان با نفت آبادان بازی خواهد داشت. هفته بعد در اهواز به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت؛ و در روز آخر میزبان استقلال است. اصفهانی‌ها چندان بازی‌های آسانی ندارند اما احتمال سقوط‌شان طبیعتا کمتر از تیم‌های پایین‌تر از خودشان است.

تراکتورسازی

تبریزی‌ها با 30 امتیاز در رده دهم قرار دارند اما همچنان ماندگاری‌شان برای لیگ هجدهم قطعی نشده است. تراکتور این هفته در رشت با سپیدرود بازی می‌کند. هفته بعد میزبان نفت آبادان است؛ و در روز آخر به خوزستان و خانه فولاد می‌رود. کمترین احتمال سقوط در بین این شش تیم به تراکتورسازی تعلق دارد.

 

14002

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2019 تسیــــــــــــم